NRD Начало
Неделя, 24 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам"
5624
Тонът на времето

Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам"

Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам" в Париж, съобщи АФП.  В петък вечер процесия с факли по улиците на Париж ще придружи средновековната статуя, спасена от пламъците през 2019 г., до храма.  Мадоната с младенеца беше намерена непокътната след пожара и впоследствие беше поставена в църквата "Сен Жермен Оксероа", където се намираше в продължение на пет години

| 15 Ноември 2024, 14:10 ч.
Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала
Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам"
Снимка © АП / Sarah Meyssonnier, Pool via AP

Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам" в Париж, съобщи АФП. 

Постоянна експозиция с картини на сливенския художник Добри Добрев бе осъвременена, съгласно съвременните стандарти в сферата на музейното дело, съобщиха от Художествена галерия „Димитър Добрович“ – Сливен.

Галерията притежава голяма сбирка от произведения, дело на сливенския художник, педагог и изследовател Добри Добрев (1898 – 1973).

В съхраняваните живописни композиции е представено историческото и културно минало на Сливенска област – творбите пресъздават облика на града през първата половина на миналия век, а също и измененията, настъпили в него, както и характерните за местното население занаяти и поминъци, начин на живот и редица бележити личности – културни дейци и общественици, оставили значима диря в историята на града и региона от периода.

През 70-те години на миналия век описаните творби са организирани в постоянн

Изложба по повод 105 години от рождението на Николай Хайтов представя 17 пана със снимки на рисунки по творби и филми на автора.

Експозицията в народното читалище "Алеко Константинов - 1907", в село Марково, община Родопи, бе открита от сина на писателя - Здравец Хайтов, и кмета на селото Десислава Терзиева.

"Изложбите по повод годишнината са три. Идеята е те да пътуват и да бъдат представяни в различни части на Родопите. Това са изложби с плакати по класическите филми и пиеси на Хайтов, дърворезби и илюстрации на ученици, избрани след конкурси на фондация "Памет". Публиката от Смолян, Чепеларе, с. Яврово и Куклен вече се запозна с творбите, предстои те да бъдат представени на още места“, каза Здравец Хайтов.

По думите му творбите на учениците са съвременният прочит на разкази, писани преди повече от 50 години.

През 2017 година фондацият

„Триумф“ на Петър Вълчанов и Кристина Грозева спечели голямата награда за пълнометражен филм на 42-рия фестивал „Златна роза“ във Варна. Лентата получи и наградата за сценарий, написан от двамата режисьори, заедно с Дечо Таралежков, както и призът за женска роля, който бе поделен между двете главни актриси Маргита Гошева и Мария Бакалова. Филмът получи и наградата на публиката. 

Специалната награда на журито е за филма „Клопка“ на Надежда Косева, която чрез видеопослание пожела повече хора да живеят достойно като главния герой Божека. Изпълнителят на ролята – Александър Трифонов, бе удостоен с наградата за мъжка роля. За операторската си работа в лентата бе отличен Кирил Проданов.

Призът за режисура е за Павел Г. Веснаков. Неговият филм „Безветрие“ получи още признанието на младежкото жури, както и отличието на

С изложба живопис на Симеон Николов (1944 – 2022) Съюзът на българските художници ще отбележи 80 години от рождението на художника.

Серията от 60 платна ще бъде представена от 22 октомври до 6 ноември в зала „Райко Алексиев“, съобщават организаторите.

В юбилейната изложба, курирана от Сузана Николова, са включени творби от фонда на Художествена галерия – Смолян, музеи и галерии в страната, частни колекции и семейството на художника.

„Идеята е да се представи цялостно творчеството на автора от ранните произведения, след завършване на Художествената академия, до голямоформатните платна от зрелия му период“, разказват организаторите. 

Те уточняват, че изборът на галерия е на автора, който имал желание да представи юбилейната си изложба именно в пространство на зала „Райко Алексиев“ и подготвял произведен

Българската национална телевизия (БНТ) ще отбележи 65 години от създаването си на 7 ноември, съобщават от обществената медия.

„БНТ е символ на доверието, на стойностите и устойчивите тенденции. Нашата обществена мисия е да опазваме българската идентичност с отговорност и всеотдайност. За БНТ е важно да предоставя висококачествено съдържание, което с тематично многообразие да удовлетворява изискванията на зрителите, отговаряйки на съвременните телевизионни стандарти“, казва генералният директор на БНТ Емил Кошлуков.

Годишнината ще бъде отбелязана в централната емисия „По света и у нас“, когато на екран ще се завърне Радина Червенова и ще си партнира с Даниел Чипев. В седмицата между 4 ноември и 8 ноември водещи ще бъдат още двойките Аделина Радева и Георги Любенов, Костадин Филипов и Добрина Чешмеджиева, Филипа Огнянова и Симеон Иванов. Василена

В петък вечер процесия с факли по улиците на Париж ще придружи средновековната статуя, спасена от пламъците през 2019 г., до храма. 

Мадоната с младенеца беше намерена непокътната след пожара и впоследствие беше поставена в църквата "Сен Жермен Оксероа", където се намираше в продължение на пет години. 

В 18:00 ч. местно време вярващите са призовани да дойдат пред църквата, която се намира близо до Лувъра. Оттам процесията ще тръгне към катедралата "Нотр Дам", където ще бъде благословена от архиепископа на Париж Лоран Улрих. 

Това ще бъде и последното голямо събитие, свързано с обновяването на "Нотр Дам" след пожара и преди отварянето на 7 и 8 декември. 

Статуята, която ще бъде използвана за шествието, е реплика на оригиналната, която ще бъде поставена в катедралата. Това се налага с цел опазване на скулптурата, която е от 14-и век. Мадоната с младенеца се намира в "Нотр Дам" от 1818 г. 

С прожекция на италианския филм „Все още има утре” във Варна бе открито 32-рото издание на Международния фестивал „Любовта е лудост“.

Черно-бялата лента на Паола Кортелези има награди „Давид на Донатело“ за най-добър филм, режисура, оригинален сценарий и главна женска роля и получи много аплодисменти в залата на Фестивалния и конгресен център (ФКЦ). Тя участва и в конкурсната програма, която съдържа 12 заглавия.

Старт на фестивала дадоха кметът на Варна Благомир Коцев, областният управител проф. Андрияна Андреева и директорът на Националния дворец на културата (НДК) Андрияна Татарова.

Това е чудесен фестивал, който Варна поддържа като традиция и ще продължаваме да го надграждаме, каза Коцев.

Това е маратон на филмовото изкуство, каза проф. Андреева и пожела всеки зрител да преживее мигове на щастие и да усет

Когато през 1878 г. американският писател и журналист Марк Твен пътува из Европа, спира в Хайделберг и е толкова впечатлен от студентския затвор, че го описва подробно и заключава, че едва ли в световната криминална история има по-забележително място от него.

Карцерът за студенти е част от историята на Хайделберг и на университета „Рупрехт-Карлс”, който е най-старият университет в Германия. Намира се в задната част на старата сграда на университета, разположен в сърцето на стария град и днес е един от двата музея на университета заедно с Университетския музей. В няколко стаи в пристройка в задната част от учебното заведение студенти от Хайделбергския университет са изтърпявали наказания за нарушаване на обществения ред в периода от 1778 до 1914 г.

Младежите, които идвали от различни страни, за да учат в Хайделбергския университет, се ползвали с протекции и гр

Изложба на фотоклуб „Севлиево“ при Народно читалище „Развитие – 1870“ ще бъде представена в Музея на фотографията в Казанлък. Това съобщават от културния институт в официалната си фейсбук страница. Откриването ще бъде на 15 август. 

Експозицията представя 40 фотографии, които показват стиловото разнообразие, техника и послания, запечатани през обектива на фотографите Антоанета Обретенова, Божидар Генков, Валя Андонова, Владимир Владимиров, Владимир Пенчев, Екатерина Спасова, Ивелина Чиприянова, Милен Дребов, Михаела Иванова, Петко Атанасов, Петя Пастухова, Стойо Стоев, Съби Събев и Христо Иванов. 

Музеят на фотографията в Казанлък е единственият подобен център в страната и има за цел да представи историята и развитието на фотографията и в технически и в художествен аспект както в България, така и навън. В културния институт са представяни над 100 временни изл

Клавирен рецитал ще изнесе професор Людмил Ангелов в Балчик, съобщават от общината.

Той ще бъде на 26 ноември в туристически информационен център „Мелницата“ (The Mill). Организатори на събитието са „Академия Класика“ и община Балчик. 

Почитателите на класическата музика за клавир ще могат да чуят „Органова хорална прелюдия в Сол минор“ от Йохан Себастиян Бах, адаптирана за пиано от Феручо Бузони, „Соната в Си минор“ на Ференц Лист и „Четири балади“ на Фредерик Шопен. 

Изпълненията на клавир на проф. Людмил Ангелов ще прозвучат и в Огледална зала „Нели Божкова“ в областния град на 27 ноември. 

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните кон

Певицата Кейт Буш казва, че "много иска да започне работа по нов албум", предаде Пи Ей мидиа/ДПА.

Изпълнителката (66 г.) на Hounds Of Love за последен път издаде студиен албум през 2011 г.- 50 Words For Snow.

Преди две години нейният хит Running Up That Hill беше обявен за най-популярната песен на лятото във Великобритания за 2022 г. Сингълът отново доби известност в световен мащаб, след като беше включен в четвъртия сезон на "Странни неща".

"Много ми се иска да започна работа по нов албум", каза Буш пред Ема Барнет в предаването по Би Би Си рейдио 4. "Имам много идеи. Наистина очаквам с нетърпение да се върна в творческото пространство. Мина много време".

Буш каза, че през последните няколко години е била "затрупана с много архивна работа".

На въпроса дали скоро ще се качи на сцена, тя отговори, че макар да обича да се изявява, "все още не е та

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса” в Морското казино във Варна. Това е дебют за Лилия Кунева и Крис Николов, които са се запознали на студентски плен ...
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ ще могат да гледат зрителите в Троян на 26 ноември, съобщи Станка Марешка, секретар на Народно читалище „Наука &ndas ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Отличиха авторите на най-ефектните снимки от „Младежки Фотомаратон 777” – Ямбол
Ямболската фотографска общност връчи днес наградите на победителите в първия „Младежки Фотомаратон 777”. Общо 19 деца и младежи от града се включиха в предизвикателств ...
Мохамад Расулоф ще представи Германия на "Оскарите"
След бягството си от Иран режисьорът Мохамад Расулоф ще представя Германия на наградите "Оскар", съобщи АФП.  Трилърът "Семената на дивата смокиня", който е заснет тайно в Ир ...
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Миграцията, войната и екологията бяха основните акценти в проектите, представени на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата. Престижният форум се проведе от 20 април ...
Алекс Белини: Приключенците са тези, които пренасят познанията си за света
Изследователите, приключенците са тези, които, опознавайки и разбирайки света, го пренасят към другите хора, карат ги да разберат и да се замислят върху климатичните промени и съср ...
Продължава програмата на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
С изпълнения на участниците от трета и четвърта група продължава днес програмата на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ в концертнат ...
Тикер в 22:00 ч.
Ямболската фотографска общност връчи днес наградите на победителите в първия &bd ...
Начало Тонът на времето
5624
Тонът на времето

Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам"

Мадоната с младенеца беше намерена непокътната след пожара и впоследствие беше поставена в църквата "Сен Жермен Оксероа", където се намираше в продължение на пет години.В 18:00 ч. местно време вярващите са призовани да дойдат пред църквата, която се намира близо до Лувъра.

| 15 Ноември 2024, 14:10 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала
Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам"
Снимка © АП / Sarah Meyssonnier, Pool via AP

Статуята на Мадоната с младенеца се завръща в ремонтираната катедрала "Нотр Дам" в Париж, съобщи АФП. 

В петък вечер процесия с факли по улиците на Париж ще придружи средновековната статуя, спасена от пламъците през 2019 г., до храма. 

Постоянна експозиция с картини на сливенския художник Добри Добрев бе осъвременена, съгласно съвременните стандарти в сферата на музейното дело, съобщиха от Художествена галерия „Димитър Добрович“ – Сливен.

Галерията притежава голяма сбирка от произведения, дело на сливенския художник, педагог и изследовател Добри Добрев (1898 – 1973).

В съхраняваните живописни композиции е представено историческото и културно минало на Сливенска област – творбите пресъздават облика на града през първата половина на миналия век, а също и измененията, настъпили в него, както и характерните за местното население занаяти и поминъци, начин на живот и редица бележити личности – културни дейци и общественици, оставили значима диря в историята на града и региона от периода.

През 70-те години на миналия век описаните творби са организирани в постоянн

Изложба по повод 105 години от рождението на Николай Хайтов представя 17 пана със снимки на рисунки по творби и филми на автора.

Експозицията в народното читалище "Алеко Константинов - 1907", в село Марково, община Родопи, бе открита от сина на писателя - Здравец Хайтов, и кмета на селото Десислава Терзиева.

"Изложбите по повод годишнината са три. Идеята е те да пътуват и да бъдат представяни в различни части на Родопите. Това са изложби с плакати по класическите филми и пиеси на Хайтов, дърворезби и илюстрации на ученици, избрани след конкурси на фондация "Памет". Публиката от Смолян, Чепеларе, с. Яврово и Куклен вече се запозна с творбите, предстои те да бъдат представени на още места“, каза Здравец Хайтов.

По думите му творбите на учениците са съвременният прочит на разкази, писани преди повече от 50 години.

През 2017 година фондацият

„Триумф“ на Петър Вълчанов и Кристина Грозева спечели голямата награда за пълнометражен филм на 42-рия фестивал „Златна роза“ във Варна. Лентата получи и наградата за сценарий, написан от двамата режисьори, заедно с Дечо Таралежков, както и призът за женска роля, който бе поделен между двете главни актриси Маргита Гошева и Мария Бакалова. Филмът получи и наградата на публиката. 

Специалната награда на журито е за филма „Клопка“ на Надежда Косева, която чрез видеопослание пожела повече хора да живеят достойно като главния герой Божека. Изпълнителят на ролята – Александър Трифонов, бе удостоен с наградата за мъжка роля. За операторската си работа в лентата бе отличен Кирил Проданов.

Призът за режисура е за Павел Г. Веснаков. Неговият филм „Безветрие“ получи още признанието на младежкото жури, както и отличието на

С изложба живопис на Симеон Николов (1944 – 2022) Съюзът на българските художници ще отбележи 80 години от рождението на художника.

Серията от 60 платна ще бъде представена от 22 октомври до 6 ноември в зала „Райко Алексиев“, съобщават организаторите.

В юбилейната изложба, курирана от Сузана Николова, са включени творби от фонда на Художествена галерия – Смолян, музеи и галерии в страната, частни колекции и семейството на художника.

„Идеята е да се представи цялостно творчеството на автора от ранните произведения, след завършване на Художествената академия, до голямоформатните платна от зрелия му период“, разказват организаторите. 

Те уточняват, че изборът на галерия е на автора, който имал желание да представи юбилейната си изложба именно в пространство на зала „Райко Алексиев“ и подготвял произведен

Българската национална телевизия (БНТ) ще отбележи 65 години от създаването си на 7 ноември, съобщават от обществената медия.

„БНТ е символ на доверието, на стойностите и устойчивите тенденции. Нашата обществена мисия е да опазваме българската идентичност с отговорност и всеотдайност. За БНТ е важно да предоставя висококачествено съдържание, което с тематично многообразие да удовлетворява изискванията на зрителите, отговаряйки на съвременните телевизионни стандарти“, казва генералният директор на БНТ Емил Кошлуков.

Годишнината ще бъде отбелязана в централната емисия „По света и у нас“, когато на екран ще се завърне Радина Червенова и ще си партнира с Даниел Чипев. В седмицата между 4 ноември и 8 ноември водещи ще бъдат още двойките Аделина Радева и Георги Любенов, Костадин Филипов и Добрина Чешмеджиева, Филипа Огнянова и Симеон Иванов. Василена

Мадоната с младенеца беше намерена непокътната след пожара и впоследствие беше поставена в църквата "Сен Жермен Оксероа", където се намираше в продължение на пет години. 

В 18:00 ч. местно време вярващите са призовани да дойдат пред църквата, която се намира близо до Лувъра. Оттам процесията ще тръгне към катедралата "Нотр Дам", където ще бъде благословена от архиепископа на Париж Лоран Улрих. 

С прожекция на италианския филм „Все още има утре” във Варна бе открито 32-рото издание на Международния фестивал „Любовта е лудост“.

Черно-бялата лента на Паола Кортелези има награди „Давид на Донатело“ за най-добър филм, режисура, оригинален сценарий и главна женска роля и получи много аплодисменти в залата на Фестивалния и конгресен център (ФКЦ). Тя участва и в конкурсната програма, която съдържа 12 заглавия.

Старт на фестивала дадоха кметът на Варна Благомир Коцев, областният управител проф. Андрияна Андреева и директорът на Националния дворец на културата (НДК) Андрияна Татарова.

Това е чудесен фестивал, който Варна поддържа като традиция и ще продължаваме да го надграждаме, каза Коцев.

Това е маратон на филмовото изкуство, каза проф. Андреева и пожела всеки зрител да преживее мигове на щастие и да усет

Когато през 1878 г. американският писател и журналист Марк Твен пътува из Европа, спира в Хайделберг и е толкова впечатлен от студентския затвор, че го описва подробно и заключава, че едва ли в световната криминална история има по-забележително място от него.

Карцерът за студенти е част от историята на Хайделберг и на университета „Рупрехт-Карлс”, който е най-старият университет в Германия. Намира се в задната част на старата сграда на университета, разположен в сърцето на стария град и днес е един от двата музея на университета заедно с Университетския музей. В няколко стаи в пристройка в задната част от учебното заведение студенти от Хайделбергския университет са изтърпявали наказания за нарушаване на обществения ред в периода от 1778 до 1914 г.

Младежите, които идвали от различни страни, за да учат в Хайделбергския университет, се ползвали с протекции и гр

Изложба на фотоклуб „Севлиево“ при Народно читалище „Развитие – 1870“ ще бъде представена в Музея на фотографията в Казанлък. Това съобщават от културния институт в официалната си фейсбук страница. Откриването ще бъде на 15 август. 

Експозицията представя 40 фотографии, които показват стиловото разнообразие, техника и послания, запечатани през обектива на фотографите Антоанета Обретенова, Божидар Генков, Валя Андонова, Владимир Владимиров, Владимир Пенчев, Екатерина Спасова, Ивелина Чиприянова, Милен Дребов, Михаела Иванова, Петко Атанасов, Петя Пастухова, Стойо Стоев, Съби Събев и Христо Иванов. 

Музеят на фотографията в Казанлък е единственият подобен център в страната и има за цел да представи историята и развитието на фотографията и в технически и в художествен аспект както в България, така и навън. В културния институт са представяни над 100 временни изл

Клавирен рецитал ще изнесе професор Людмил Ангелов в Балчик, съобщават от общината.

Той ще бъде на 26 ноември в туристически информационен център „Мелницата“ (The Mill). Организатори на събитието са „Академия Класика“ и община Балчик. 

Почитателите на класическата музика за клавир ще могат да чуят „Органова хорална прелюдия в Сол минор“ от Йохан Себастиян Бах, адаптирана за пиано от Феручо Бузони, „Соната в Си минор“ на Ференц Лист и „Четири балади“ на Фредерик Шопен. 

Изпълненията на клавир на проф. Людмил Ангелов ще прозвучат и в Огледална зала „Нели Божкова“ в областния град на 27 ноември. 

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните кон

Певицата Кейт Буш казва, че "много иска да започне работа по нов албум", предаде Пи Ей мидиа/ДПА.

Изпълнителката (66 г.) на Hounds Of Love за последен път издаде студиен албум през 2011 г.- 50 Words For Snow.

Преди две години нейният хит Running Up That Hill беше обявен за най-популярната песен на лятото във Великобритания за 2022 г. Сингълът отново доби известност в световен мащаб, след като беше включен в четвъртия сезон на "Странни неща".

"Много ми се иска да започна работа по нов албум", каза Буш пред Ема Барнет в предаването по Би Би Си рейдио 4. "Имам много идеи. Наистина очаквам с нетърпение да се върна в творческото пространство. Мина много време".

Буш каза, че през последните няколко години е била "затрупана с много архивна работа".

На въпроса дали скоро ще се качи на сцена, тя отговори, че макар да обича да се изявява, "все още не е та

Това ще бъде и последното голямо събитие, свързано с обновяването на "Нотр Дам" след пожара и преди отварянето на 7 и 8 декември. 

Статуята, която ще бъде използвана за шествието, е реплика на оригиналната, която ще бъде поставена в катедралата. Това се налага с цел опазване на скулптурата, която е от 14-и век. Мадоната с младенеца се намира в "Нотр Дам" от 1818 г. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Отличиха авторите на най-ефектните снимки от „Младежки Фотомаратон 777” – Ямбол
Калейдоскоп
Мохамад Расулоф ще представи Германия на "Оскарите"
Творчески отражения
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.